Co ważne, to Państwo wyznaczają czas i miejsce skupu!
Sprzedaż samochodu jeszcze nigdy nie była tak prosta.
tel: 505 - 173 -321
e-mail: auto-skup3@wp.pl
Zakup auta używanego
15-11-2015
Zakup auta używanego

W Polsce rynek samochodów używanych należy do jednych z większych w Europie. Znajduje się na nim setki tysięcy samochodów używanych. W śród nich jest wiele aut, które zostały sprowadzone z innych krajów Unii Europejskiej. Samochody na rynku wtórnym, które zostały zakupione w Polsce należą do rzadkości.

Tak duży rynek powinien być rajem dla kupujących. Natomiast na sprzedających wywierać presję, która powodowałaby oferowanie samochodów jak najlepszej jakości z bogato udokumentowaną przeszłością.

Natomiast sytuacja jest odwrotna. W prawdzie na rynku są setki tysiące samochodów, lecz większość z nich to samochody, które przypominają wraki. Szansą na dobry samochód są firmy, które oferują skup aut od ich pierwotnych właścicieli. Następnie tak zakupione pojazdy trafiają na wtórny rynek. Osoby, które zajmują się profesjonalnym skupem samochodów są w stanie odróżnić pojazdy, które można jeszcze odsprzedać z zyskiem od tych, które lata swojej świetności mają już dawno za sobą.

Jeśli szukamy dobrego i niedrogiego używanego samochodu powinniśmy przestrzegać prostych  zasad zdrowego i logicznego myślenia.

Po pierwsze jeśli cena oglądanego samochodu jest podejrzanie niska, w stosunku do podobnych modeli na rynku. Na pewno z samochodem jest coś nie w porządku. Nie wierzmy w zapewnienia, iż sprzedający potrzebuje szybko pieniędzy. Takie sytuacje się zdarzają, lecz bardzo rzadko. Nie wierzmy, iż właśnie my mamy takie szczęście.

Druga zasada to kwestia zdrowego rozsądku. Praktycznie nikt, nie sprzedaje auta 3-4 letniego z przebiegiem 50 tyś km. Samochody zaczynają się psuć po 7 roku ich eksploatacji. Wtedy większość osób myśli o zmianie auta. Normalny przebieg oscyluje w graniach 100 tyś km. Natomiast samochody młodsze są sprzedawane zazwyczaj przez firmy do skupu samochodów, które następnie odsprzedają je na rynku wtórnym. Auta firmowe w okresie 3 lat przejeżdżają ponad 200 tyś km i wymagają gruntownego remontu.

Po trzecie nie wierzmy w słowa „Szwajcar płakał jak sprzedawał ten samochód” lub „samochodem jeździła babcia do kościoła”. Są to sprytne chwyty nieuczciwych sprzedawców. Dobrze utrzymany samochód będzie droższy od jego odpowiedników z tego samego rocznika. Zwłaszcza jeśli był kupiony w Polsce i odpowiednio serwisowany. Lecz zakup takiego pojazdu jest o wiele pewniejszy, niż kupno auta sprowadzonego z zagranicy.

Zadzwoń lub napisz do nas. Już teraz nie trać czasu na poszukiwania klienta na swój samochód!
Warszawa i okolice dojazd jeszcze tego samego dnia!
tel: 505 - 173 -321, e-mail: auto-skup3@wp.pl
Devilart: strony internetowe dla firm.